Daniel Smith: 50 kníh, ktoré písali históriu sveta

Objavte knihy, ktoré zmenili chod dejín

Kniha má výnimočné postavenie ako symbol ľudskej kultúry a civilizácie. Je nosičom, ktorý umožňuje podávať príbehy, šíriť vedomosti, skúmať povahu nášho výnimočného druhu a predstavovať si, čo sa nachádza za hranicami nášho známeho sveta. Knihy v konečnom dôsledku poskytujú neoceniteľný a komplexný záznam toho, čo znamená byť človekom.

Tento zväzok ponúka premyslený výber päťdesiatich najvplyvnejších kníh všetkých čias, pričom každú z nich predstavuje v historickom kontexte. Či už sú to staroveké prelomové diela, ako je Epos o Gilgamešovi, posvätné texty a filozofické zamyslenia Konfucia a Platóna, vedecké traktáty, historické „prvotiny“ (napríklad prvá tlačená kniha) či kultúrne diela s trvalým vplyvom (Shakespearove, Cervantesove či Josepha Hellera) – vždy ide o knihy, ktoré sú produktmi určitej doby a zároveň zohrávali dôležitú úlohu pri formovaní danej spoločnosti.
Všetky prečítať a vstrebať by trvalo celý život. Tento zväzok vám však umožní stať sa skutočne sčítanými za zlomok času. Zoznámte sa s knihami, ktoré zmenili naše myslenie a život – a tým ovplyvnili chod dejín.

 

—————————–

DANIEL SMITH (1976) je autorom vyše 30 publikácií na rôznorodé témy – od Sherlocka Holmesa cez druhú svetovú vojnu až
po vzťah k peniazom. Žije v Londýne a je stálym prispievateľom geopolitického sprievodcu Statesman´s Yearbook.

—————————–

140 x 210 MM
HARDBACK
240 STR
SLOVENSKY
EAN 9788082890146
16.99 EUR
SEP 2023

—————————–

Knihu kúpite na nasledovných miestach:
Martinus | Panta Rhei | Knihcentrum

Ukážka z knihy

up32-smp-HIS50B.pdf

×

Copyright © 2018–2022 Ultimo Press