Jacob F. Field: 50 miest, kde sa písala história sveta

Objavte najvýznamnejšie a najneuveriteľnejšie epizódy z histórie ľudstva od praveku až po začiatok 21. storočia prostredníctvom päťdesiatich najprekvapujúcejších a často menej známych miest sveta

Od Olduvajskej rokliny v Tanzánii, kde sa našli pozostatky niektorých našich prvých predkov používajúcich nástroje, až po laboratórium CERN, kde boli vyvinuté revolučné technológie, ako napríklad internetový informačný systém (World Wide Web) – každé heslo preukazuje svoj vplyv nielen na politiku, ale aj na hospodárstvo, kultúru, náboženstvo a spoločnosť, ako aj prepojenie s veľkými historickými osobnosťami, ako boli napríklad Alexander Veľký, Budha či Nelson Mandela. Rozsah miest sa pohybuje od malých geografických objektov, ako je jaskyňa v Saudskej Arábii, kde vznikol islam, až po väčšie oblasti alebo regióny, ako je Hollywood. Mnohé heslá predstavujú mestá (Jeruzalem, Amritsar a Rím), ďalšie budovy (Dom Anny Frankovej v Holandsku alebo Konfuciov chrám v Číne), ale nachádzajú sa tu aj také, ktoré predstavujú miestnosti (Zrkadlová sieň na Zámku vo Versailles). Žiadne miesto nie je príliš veľké ani príliš malé na to, aby bolo zaradené do zoznamu, pokiaľ významným spôsobom ovplyvnilo dejiny.

—————————–

JACOB F. FIELD je renomovaný historik a spisovateľ, autor Histórie Európy v malých sústach a spolutvorca kníh 1001 historických miest (1001 Historic Sites) a 1001 bitiek (1001 Battles). Napísal tiež niekoľko diel z oblasti populárnej histórie.

—————————–

140 x 210 MM
HARDBACK
240 STR
SLOVENSKY
EAN 9788097401153
17.99 EUR
OCT 2022

—————————–

Knihu kúpite na nasledovných miestach:
Martinus | Panta Rhei | Knihcentrum

Ukážka z knihy

Copyright © 2018–2022 Ultimo Press