Owen O’Kane: Ako byť sám sebe terapeutom

Zlepšite si náladu a zmenšite pocity úzkosti za 10 minút denne

Dômyselné a časovo nenáročné techniky použiteľné kedykoľvek v priebehu bežného dňa, ktoré môžu človeku pomôcť získať zdravší prístup k vlastnému životu.
Náš súčasný spôsob života je zaručeným návodom na vytváranie stresu. Všetok nápor v práci, očakávania doma a potreba finančne zabezpečiť nielen seba, ale aj blízkych, často vedú k tomu, že si nedokážeme nájsť čas pre seba a vymaniť sa zo začarovaného kruhu paralyzujúcej úzkosti, zlých návykov a ubíjajúcich obáv.
Kniha Ako byť sám sebe terapeutom čerpá z najnovších poznatkov o fungovaní mysle a prostredníctvom nástrojov a techník vychádzajúcich z terapeutických prístupov, ako sú kognitívna behaviorálna terapia, všímavý stav mysle a interpersonálna terapia, ponúka jednoduché a praktické svojpomocné riešenia na prekonanie prekážok, ktoré vám bránia posunúť sa v živote ďalej.
Prevedie vás základnými pojmami a technikami terapie a naučí, ako ich používať vo vlastnom živote, a to vo forme cielených krátkych cvičení, ktoré nezaberú viac ako desať minút denne.

—————————–

OWEN O’KANE je lekár, psychoterapeut a bývalý primár oddelenia duševného zdravia. Jeho prvá kniha s názvom Ten to Zen sa stala bestsellerom v rebríčku Sunday Times. V súčasnosti žije v Londýne, vyrástol však v Belfaste v dobe náboženských a spoločenských konfliktov v Severnom Írsku, ktoré ho, podľa vlastných slov, vynikajúco pripravili na súčasné povolanie. Dlhé roky svojej profesionálnej kariéry zasvätil aj práci s nevyliečiteľne chorými pacientmi, čo na jeho prístupe zanechalo trvalú stopu. Ak práve nepíše knihy, venuje sa súkromnej terapeutickej praxi, prednáša a prispieva článkami o mentálnom zdraví do odborných časopisov a iných médií. Je tiež známym milovníkom psov.

—————————–

145 x 207 MM
PAPERBACK
192 STR
SLOVENSKY
EAN 9788082890108
12.99 EUR
MAY 2023

—————————–

Knihu kúpite na nasledovných miestach:
Martinus | Panta Rhei | Knihcentrum

Ukážka z knihy

Copyright © 2018–2023 Ultimo Press