Claire Wilson: Kľúč k porozumeniu správania detí

Ako sa napojiť na seba a druhých

Dospelí, ktorí sa starajú o deti a denne s nimi prichádzajú do styku, vo väčšine prípadov nepoznajú odpoveď na tri podstatné otázky:
• Aká je NAJDÔLEŽITEJŠIA otázka, ktorú si každé dieťa neustále kladie, aj keď si to neuvedomuje?
• Čo je SKUTOČNOU príčinou toho, ako sa deti správajú?
• Ako môžu dospelí pomôcť dieťaťu, aby zo seba vydalo to NAJLEPŠIE (a nie je to to, čo si myslíte)?
Kniha KĽÚČ K POROZUMENIU SPRÁVANIA DETÍ poskytuje odpovede na tieto zásadné otázky a pomáha rodičom aj profesionálom v starostlivosti o deti pochopiť skrytú dynamiku, ktorá sa odohráva medzi dospelým a dieťaťom – niečo, čo väčšina rodičov a učiteľov nevie. Ponúka tiež dôležité zistenia o tom, ako dospelí často nevedomky sabotujú svoju snahu pomáhať deťom, pretože nechápu, ako funguje nervový systém.
V knihe sú prístupnou formou vysvetlené najnovšie vedecké poznatky o nervovom systéme, ľudských mechanizmoch prežitia, neurofyziológii a polyvagálnej teórii tak, aby im porozumel každý. Podáva tiež množstvo skutočných príbehov detí a ich komunikácie s dospelými, či už v triede, alebo v domácom prostredí. Táto publikácia vychádza z 25-ročných klinických, vzdelávacích a poradenských skúseností autorky a spája dôkladné pochopenie
príčin problematického správania detí s praktickými riešeniami a tipmi, ktoré možno ľahko použiť v každodenných situáciách. Je neoceniteľným zdrojom informácií pre všetkých dospelých, ktorí trávia čas s deťmi doma, v škole, vo výchovnom zariadení či kdekoľvek inde.

—————————–

CLAIRE WILSON má bohaté skúsenosti s prácou s deťmi. Pracovala ako učiteľka a v rámci dobrovoľníckej práce sa venovala deťom na uliciach Brazílie a Indie. Neskôr sa kvalifikovala ako detská terapeutka. Jej poslaním je pomáhať ľuďom pochopiť súvislosť medzi emocionálnou pohodou a fyzickým zdravím a dôležitosť vytvárania bezpečného prostredia, ktoré napomáha zlepšovať mentálnu odolnosť detí i dospelých, a umožňuje im napĺňať svoj potenciál.

—————————–

145 x 207 MM
PAPERBACK
112 STR
SLOVENSKY
EAN 9788082890122
12.99 EUR
MAY 2023

—————————–

Knihu kúpite na nasledovných miestach:
Martinus | Panta Rhei | Knihcentrum

Ukážka z knihy

Copyright © 2018–2023 Ultimo Press