Linda Javin: Najstručnejšia história Číny

Od starovekých dynastií po dnešnú superveľmoc.

Cesta tisícročiami histórie a vývoja Číny od raných inovácií až po jej modernú dominanciu v stručnej, ale nesmierne pútavej forme.
Čína si už niekoľko desaťročí udržiava a dokonca posilňuje povesť ekonomickej mocnosti, symbolu bleskovej modernizácie a asertívneho globálneho hráča. Porozumieť národu, ktorý stojí za touto povesťou si vyžaduje spoznať jeho farbistú a častokrát búrlivú históriu. Je to príbeh plný fascinujúcich postáv, politických intríg, vojenských konfliktov a spoločenských nepokojov, ale aj filozofických rozpráv, umeleckých vynálezov a technologických inovácií.
Najstručnejšia história Číny mapuje cestu tejto krajiny od pôvodných kmeňov cez legendárne dynastie imperiálnej éry až k modernej komunistickej strane pod vedením Si Ťin-pchinga. Zahŕňa aj takmer neznáme príbehy žien v čínskej histórii a nevyhýba sa ani historickým prízrakom korupcie a nejednoty, ktoré Čínu prenasledujú dodnes. Autorka majstrovsky sumarizuje rozsiahlu históriu do stručného, pútavého prehľadu, ktorý je pre moderného, globálne orientovaného čitateľa nevyhnutnosťou..

—————————–

LINDA JAIVIN (1955) je austrálska sinologička, esejistka a autorka románov a náučnej literatúry, ktorá študovala, žila a pracovala v Hongkongu, Pekingu a na Taiwane. Čínskou politikou, jazykom a kultúrou sa zaoberá už viac ako štyridsať rokov. Je spolupracovníčkou Austrálskeho centra pre Čínu vo svete na Austrálskej národnej univerzite a autorkou dvanástich kníh.

—————————–

145 x 215 MM
HARDRBACK
256 STR
SLOVENSKY
EAN 9788082890160
16.99 EUR
NOV 2023

—————————–

Knihu kúpite na nasledovných miestach:
Martinus | Panta Rhei | Knihcentrum

Ukážka z knihy

up31-smp-SHISCH.pdf

×

Copyright © 2018–2023 Ultimo Press