Lama Lhanang Rinpočhe & Mordy Levine: Tibetská kniha mŕtvych pre začiatočníkov

Sprievodca životom a umieraním

Tibetská kniha mŕtvych v nespočetných vydaniach a naprieč storočiami priťahuje čitateľov, ktorých zaujal tibetský budhistický pohľad na koniec života. Podľa neho je smrť len posledným štádiom neustále sa opakujúceho cyklu, v ktorom po nej opäť prichádza nový začiatok. Tibetská kniha mŕtvych pre začiatočníkov čerpá z nadčasovej múdrosti pôvodného diela, aby pomohla dnešným čitateľom žiť s väčšou radosťou a ľahšie sa priblížiť ku koncu cyklu života. Lama Lhanang Rinpočhe a Mordy Levine jednoducho a zrozumiteľne vysvetľujú karmu, pominuteľnosť, bardá (alebo „medzistupne” pred opätovným vtelením) a znovuzrodenie. Uvádzajú tiež dôležité praktiky a poznatky inšpirované Tibetskou knihou mŕtvych, ktoré pomáhajú kultivovať múdrosť a súcit. Zároveň s empatiou a srdečnosťou ponúkajú pomoc a podporu čitateľom, ktorí zápasia s vlastnou smrteľnosťou, a tým, ktorí sa starajú o svojich blízkych odchádzajúcich z tohto života.

—————————–

Lama Lhanang Rinpočhe je učiteľom vadžrajánového budhizmu z línie tibetského budhizmu Nyingma. Narodil sa v Tibete, v súčasnosti vedie centrum Jigme Lingpa v San Diegu a vyučuje po celých Spojených štátoch a na medzinárodnej úrovni.

Mordy Levine je prezidentom centra Jigme Lingpa a tvorcom série Meditation Pro, ktorá naučila meditovať už viac ako štvrť milióna ľudí. Je tiež certifikovaným inštruktorom karate, jogy, tai-či a meditácie.

—————————–

145 x 207 MM
PAPERBACK
112 STR
SLOVENSKY
EAN 9788082890238
12.99 EUR
JAN 2024

—————————–

Knihu kúpite na nasledovných miestach:
Martinus | Panta Rhei | Knihcentrum

Ukážka z knihy

up34-smp-TIBTBD.pdf

×

Copyright © 2018–2024 Ultimo Press