Mehdi Hasan: Vyhraj každú debatu

Umenie argumentácie, presviedčania a verejného prejavu

Kniha Vyhraj každú debatu ukazuje, ako sa každý môže naučiť komunikovať s potrebnou dávkou sebadôvery, povzniesť sa nad malicherné spory na sociálnych médiách a zvíťaziť v kvalitnej a produktívnej debate v reálnom svete.

Mehdi Hasan, moderátor americkej televíznej stanice MSNBC sa slovným súbojom rozhodne nevyhýba. Naopak, považuje ich za hnaciu silu demokracie a jediný zaručený spôsob, ako sa dopátrať pravdy. Debaty nám pomáhajú nachádzať riešenia problémov, podporujú vznik nových nápadov, ktoré by za iných okolností nevznikli, a vďaka nim sa medziľudské spory môžu končiť vzájomným porozumením. Navyše, ak je debata vecná a všetci účastníci k nej pristupujú v dobrej viere, dokáže byť nielen prínosná, ale aj zaujímavá a zábavná.
Dnes sa debatuje o všetkom a všade, slovné súboje sú často ostré a každý v nich chce zvíťaziť. Autor nám v tomto pútavom sprievodcovi umením debaty a rétoriky ukáže, ako na to. V úlohe novinára, televízneho moderátora a hostiteľa debát vyspovedal mnohých svetových významných politikov, armádnych generálov, riaditeľov špionážnych služieb a celebrity z každého kúta planéty a v tejto knihe sa rozhodol vôbec prvýkrát podeliť so svojimi bohatými skúsenosťami a vlastnými osvedčenými trikmi.
Možno nepatríte medzi verejných debatérov, ale chcete sa zlepšiť v argumentácii pri diskusiách s partnerom, v príprave prezentácií v práci, požiadať o vyšší plat alebo viesť konštruktívnejšie debaty o súčasných udalostiach s priateľmi – aj v tom vám kniha môže pomôcť a naučiť vás zlepšiť si vlastné argumentačné schopnosti, aby ste pri každej podobnej príležitosti uspeli.

—————————–

MEHDI HASAN je britsko-americký renomovaný novinár, ktorý má na konte viacero ocenení. Je hostiteľom relácie The Mehdi Hasan Show na stanici MSNBC a tiež programu s názvom Peacock, ktorý vysiela streamovacia služba stanice NBC. Je bývalým komentátorom a podcasterom spravodajského serveru The Intercept, bol moderátorom stanice Al Jazeera English a pravidelným prispievateľom denníkov New York Times a Washington Post.

—————————–

145 x 207 MM
PAPERBACK
368 STR
SLOVENSKY
EAN 9788082890276
16.99 EUR
FEB 2024

—————————–

Knihu kúpite na nasledovných miestach:
Martinus | Panta Rhei | Knihcentrum

Ukážka z knihy

up35-smp-WINARG.pdf

×

Copyright © 2018–2024 Ultimo Press